گزارش آکادمی مطالعات فضای مجازی چین نشان داد اقتصاد دیجیتال این کشور در سال 2019 به 5.45 تریلیون دلار رسیده است که 36.2 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور محسوب می شود.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از راشاتودی، یک گزارش جدید منتشره از آکادمی مطالعات فضای مجازی چین نشان داد اقتصاد دیجیتال این کشور سال گذشته به 35.8 تریلیون یوآن (5.45 تریلیون دلار) رسیده است که 36.2 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور محسوب می شود.
این گزارش تایید کرد همه گیری کووید 19 اهمیت اینترنت را برجسته کرده و در عین حال، اقتصاد دیجیتال را به یک نیروی مهم در کاهش تأثیر ویروس کرونا، تغییر شکل دادن اقتصاد و بهبود توانایی های حکمرانی تبدیل شده است.
بر اساس تحقیقاتی در این گزارش، تا پایان ماه می، شبکه فیبر نوری در چین، تمامی مناطق شهری و روستایی را پوشش داده است بطوریکه تعداد مشترکین فیبر نوری 93.1 درصد از کاربران پهن باند ثابت این کشور را تشکیل می دهند که بالاترین نرخ در جهان به شمار می رود.
در سال گذشته میلادی 5.44 میلیون ایستگاه پایه (ایستگاه زمینی) 4G در چین وجود داشت و مصرف ترافیک داده های موبایل به 122 میلیارد گیگابایت رسید که جایگاه نخست در جهان را دارد. از سپتامبر 2020، چین بیش از 480 هزار ایستگاه پایه 5G ساخت.
معاملات تجارت الکترونیکی این کشور در سال 2019 به 34.81 تریلیون یوآن (5.2 تریلیون دلار) رسیده است که 6.7 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *