سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی طی امروز نسبت به وقوع طوفان و سیلاب ناگهانی در ۱۲ استان کشور هشدار داد.
به نقل از اخبارویژه ، مطابق پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات زاگرس مرکزی و همچنین مناطقی از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان،‌جنوب کرمان و فارس به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رشد ابر گاهی رگبار، وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

فردا پنجشنبه 21 مرداد 1400 و روز جمعه 22 مرداد در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و در خب مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس رشد ابر، رگبار، وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه و یکشنبه هفته آینده در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، برخی مناطق اردبیل، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از ابتدای هفته‌ آینده روند کاهشی دما در اکثر مناطق کشور آغاز می‌شود.

توصیف سامانه: تداوم فعالیت ناپایداری های محلی

نوع مخاطره: رگبار باران و رعدوبرق، وزش بادشدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر: دامنه و ارتفاعات شمال آذربایجان غربی، شمال و شرق آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، ارتفاعات در استانهای مازندران، گیلان، البرز، تهران، قزوین.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، احتمال آبگرفتگی موقت و محدود، وزش تند باد موقت و خیزش گردوخاک.

توصیه: احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، تقویت سازه‌های موقتی، عدم جابجایی عشایر کوچرو بویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی .

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *