بنی هاشمی همزمان با شروع سال جدید چالش ها و اهداف سال ۱۴۰۳ خانه صنعت کاران را تشریح کرد .

به گزارش اخبار ویژه، سید علیرضا بنی هاشمی، رییس خانه صنعتکاران در گفت و گو با ….. با بیان اینکه عنوان سال که هر ساله از سوی مقام معظم رهبری تعیین می‌شود نه به عنوان یک شعار بلکه یک نقشه راهی است که باید حکمرانی ملی جهت‌گیری اصلی خودش را بر این اساس تنظیم کند,افزود :
تحقق این هدف‌گذاری ملی عزم راسخ همه دستگاه‌های مسئول و البته مطالبه‌گری مردمی را می‌طلبد.
وی گفت : از نگاه داهیانه رهبر فرزانه انقلاب، امروز کلید اصلی رشد اقتصاد و رفع موانع این حوزه، جهش تولید است و این جهش بر مدار مردم شکل می‌گیرد.
بنی هاشمی افزود: چرا که حضور بدون جایگزین مردم است که در هر عرصه سرنوشت ساز شده و این حضور در حوزه اقتصاد نیز می‌تواند گره گشا باشد و بن‌بست‌ها را در هم بشکند.

رئیس خانه صنعتکاران با بیان اینکه وقتی اقتصاد، مردم محور باشد قطعاً جهش تولید رخ خواهد داد ، اظهار کرد: نقش مجموعه‌های مردمی و تخصصی مثل خانه صنعتکاران ایران و پارلمان بخش خصوصی و همه مجموعه‌هایی که در این راستا در حال خدمت هستند
در مردمی کردن اقتصاد بسیار حائز اهمیت است.

و با اشاره به اینکه خانه صنعتکاران ایران در سال جدید بر اساس رسالت‌های خود با قوت و قدرت بیشتری به حرکت خود که پشتیبانی و صیانت از کارآفرینان و تولید‌کنندگان است ادامه خواهد داد ، گفت : پیش‌بینی کردن مشکلات و شناخت چالش‌های جدی مسیر حوزه تولید از مهم ترین این برنامه ها است.

وی گفت : از الزامات تحقق جهش تولید درک درست از چالش های پیش روی صنعت وارائه راهکار‌های کارشناسی است که این موضوع در کمیسیون‌های تخصصی این مجموعه با حضور نخبگان و با هدف نزدیک کردن گفتمان بخش خصوصی و دولتی در حال تدوین است و رایزنی های همراه با مطالبه‌گری برای تحقق راهکار‌های کارشناسی تا حصول نتیجه از سه قوه ادامه‌دار خواهد بود.

رییس خانه صنعتکاران افزود: احیای هزار واحد تولیدی که در شرف تعطیل و یا تعطیل شده اند، یکی دیگر از هدف گذاری های سال جدید است که با کمک بخش خصوصی صورت خواهد گرفت .
بنی هاشمی با بیان اینکه یکی از برنامه های سال جدید توسعه بازار صادرات و افزایش دفاتر خارج از کشور از ۱۲ کشور به ۲۴ کشور است ، گفت: انشالله به مرور افتتاحیه این پایگاه و دفاتر را به اطلاع تولید‌کنندگان عزیز خواهیم رساند.
وی با اشاره به افزایش بازارچه‌های مرزی و برپایی نمایشگاه‌های دائمی و موقت در سال ۱۴۰۳ ، افزود : برای صادرات به کشور عراق و رفع موانع صادرات در مرز شلمچه به زودی اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد که ما پیگیر آن هستیم.
رییس خانه صنعتکاران با بیان اینکه کمک به جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی یکی دیگر از اهداف خانه صنعتکاران است، گفت : کمک به افزایش حضور سرمایه گذاران در کشورمان به ویژه ایرانیان خارج از کشور که بسیار تمایل دارند در سرمایه‌گذاری طرح‌های ملی شرکت کنند و سهیم باشند از دیگر اهدافی است که به صورت جدی دنبال خواهد شد.

وی افزود : کمک به هدایت نقدینگی شناور به سمت تولید هم یکی از برنامه های سال جدید است چرا نظارت و مدیریت صحیح دراین حوزه علاوه بر کنترل تورم ارزش پول ملی را هم تقویت خواهد کرد .

پایان خبر

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *