پورابراهیمی در صحن مجلس:

شرایط سهامداران بورس بغرنج است!/ طرح ۱۱ بندی مجلس برای بهبود وضعیت بورس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این کمیسیون پیشنهادات خود برای بهبود بازار سرمایه را در قالب طرحی تدوین کرده است تا تکالیف دولت در این زمینه محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس و اوراق بهادار در زمینه بازار بورس، گفت: علیرغم همه زیرساخت‌ها، قوانین و مشوق ها، وضعیت بازار سرمایه به دلیل کوتاهی‌هایی که اغلب به علت مدیریت دولت بوده، شرایط بغرنجی برای سهامداران خرد فراهم کرده است.
وی بیان کرد: ما طی ماه‌های گذشته بار‌ها مسائل و تهدیدات بازار سرمایه را به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و نمایندگان دولت گوشزد و همه دغدغه‌ها را مطرح کردیم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که روند قیمت‌های بازار سرمایه به صورت نامتعارف افزایش پیدا کرد و نظارت بر بازار آن طور که باید و شاید صورت نگرفت، این شرایط اسفبار به وجود آمد و باعث ضرر و زیان سهامداران خرد شد و متأسفانه شرکت‌های حقوقی هم به خوبی تعهدات خود را در زمینه بازارگردانی انجام ندادند.
پورابراهیمی گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس ۱۱ پیشنهاد را برای حل مشکل بازار بورس در گزارش خود آورده است که ما این پیشنهادات را در ۱۱ بند و در قالب یک طرح آماده می‌کنیم تا تکالیف دولت در این زمینه معین شود.
بیشتر بخوانید:سیگنال‌های بازگشت قطعی شاخص بورس صادر شد!
وی افزود: باید با تصمیمات منطقی کاری کنیم که اعتماد مردم به بازار سرمایه بازگردد و از سوی دیگر اگر متناسب با شرایط، تصمیمات را اتخاذ کنیم باعث می‌شود که از طریق بازار بورس جذب نقدینگی صورت گیرد.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از رئیس مجلس استدعا دارم که به طور ویژه در ارتباط با این موضوع ورود کند تا با همکاری دولت و مجلس وضعیت بازار سرمایه را به شرایط مطلوب برسانیم.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *