عبدالناصر همتی در جلسه عصر امروز هیات دولت از ریاست بانک مرکزی برکنار می شود. در روزهای آتی سید حمید پور محمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه جایگزین وی در بانک مرکزی خواهد شد.
به نقل از اخبارویژه،از قرار معلوم تصمیم روحانی برای برکناری عبدالناصر همتی از ریاست بانک مرکزی امروز عصر عملی خواهد شد. در جلسه امروز عصر هیات دولت رئیس کل بانک مرکزی از مقامش کنار گذاشته می شود و احتمالا، اکبر کمیجانی به عنوان سرپرست مسئولیت امور را بر عهده می گیرد اما اطلاعات رسیده به اقتصاد نیوز حکایت از آن دارد که جانشین اصلی همتی در طبقه شانزدهم میرداماد سید حمید پور محمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه است.

بنابراین باید منتظر بود تا حکم سید حمید پورمحمدی به عنوان بیست و یکمین رئیس کل بانک مرکزی از سوی روحانی امضا شود.

پورمحمدی در دولت احمدی نژاد و دوران ریاست محمود بهمنی بر بانک مرکزی به عنوان قائم‌مقام رئیس کل بانک مرکزی فعالیت داشت، معاون بانکی وزیر اقتصاد و دارایی نیز از دیگر سوابق پورمحمدی است.

عبدالناصر همتی درباره دلیل برکناری خود از سوی رئیس جمهور گفته است: ایشان اعتقاد دارند نامزدی من در انتخابات ریاست جمهوری با وظائف محول شده به من در حوزه پولی و مالی تعارض دارد.

البته برخی منابع آگاه اعتقاد دارند نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری بدون اطلاع به رئیس دولت و هماهنگی با برخی نهادها برای این اقدام از دلایل تصمیم روحانی برای تغییر رئیس کل بانک مرکزی در کمتر از سه ماه مانده به پایان دولت است. در واقع روحانی از این که رئیس کل بانک مرکزی در حال فاصله گذاری با دولت است انتقاد داشته است.

همتی در مرداد 97 جایگزین ولی الله سیف در بانک مرکزی شد از جمله اقدامات مهم او در این دوره راه اندازی عملیات بازار بود.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *