ریستاد انرژی پیش‌بینی می‌کند روسیه در تابستان ۲۰۲۲ به رکورد ماهانه تولید ۱۱.۶ میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی برسد.
به نقل از اخبارویژه ، ریستاد انرژی پیش‌بینی می‌کند تولید نفت روسیه تا تابستان 2022 به بالاترین رقم برسد و بعد در 2023 تا 12.2 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

این شرکت تحقیقاتی در بیانیه‌ای اعلام کرد:«قرارداد اخیر ائتلاف اوپک پلاس برای افزایش تدریجی تولید، راه را برای روسیه جهت برداشتن محدودیت‌های کرونایی باز می‌کند. این کشور در تابستان 2022 به رکورد ماهانه تولید 11.6 میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی خواهد رسید».

بالاترین میزان تولید ماهانه روسیه در دسامبر 2018 با 11.5 میلیون بشکه در روز ثبت شده است.
ریستاد انرژی همچنین اعلام کرد تولید نفت روسیه پس از آن هم رو به افزایش خواهد بود و در اواسط 2023 به 12.2 میلیون بشکه در روز می‌رسد.

طبق تخمین‌های این شرکت، تولید سالانه روسیه در 2023 حدود 600 میلیون تن خواهد بود. رکورد قبلی تولید سالانه این کشور 568 میلیون تن بود که در 2019 یعنی قبل از آغاز بحران کرونا رقم زده شد.

تحلیلگران عقیده دارند رشد تولید نفت روسیه نتیجه پروژه های جدید شرکت های رزنفت و گزپروم خواهد بود.

پست های پیشنهاد شده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، گفت: هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است. به گزارش تجارت‌نیوز، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، گفت: باید به منشا فروش این اوراق توجه جدی شود. بخش اعظم فروش اوراق، ناشی از عملیات بازار باز بین بانک مرکزی و بانک‌ها است که ثبت آمار معاملات آن در بازار بدهی رخ می‌دهد و به هیچ عنوان به معنی فروش اوراق توسط دولت نیست. در واقع طی سه هفته اول مهرماه دولت هیچ فروش اوراقی در بازار نداشته است و برای هفته بعد هم برنامه فروش ندارد. دهقان دهنوی تأکید کرد: آن چیزی که تحت فروش اوراق در آمار روزانه منعکس می‌شود ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی است و ارتباطی با فروش اوراق توسط دولت ندارد. ضمن آنکه دولت هم متعهد و ملتزم به حفظ نرخ بهره است و هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: به عنوان عضو در تمام جلسه‌های کمیته بند کاف بودجه و همچنین جلساتی که در قالب کارگروه تامین مالی در داخل وزارت اقتصاد برگزار می شود، حضور مستمر داشته و شاهد هستم دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسات بر لزوم حفظ و کنترل نرخ بهره اوراق تاکید دارند. به گفته دهقان دهنوی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در این جلسه‌ها تاکید دارد که تغییر سر رسیدها، تنها راه حل درست برای ایجاد جذابیت در فروش اوراق است و هیچ نیازی به افزایش نرخ بهره نیست و به صورت اساسی و اصولی با افزایش نرخ بهره مخالف هستند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *