قرار است فردا تفاهم‌نامه احداث ۱۰هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی بین وزرای نیرو و صمت به امضا برسد.
به نقل از اخبارویژه ، افزایش 40هزار مگاواتی ظرفیت تأمین برق با افزایش 30هزار مگاواتی ظرفیت تولید و صرفه‌جویی 10هزار مگاواتی در بخش مصرف، برنامه وزیر نیروی دولت سیزدهم برای مدیریت صنعت برق کشور و جلوگیری از خاموشی‌ها در سال‌های آتی است.

علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، هفتم شهریورماه، در نخستین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود، اجرای برنامه افزایش 30هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور را شدنی دانست و گفت: احداث 2500 مگاوات نیروگاه جدید حرارتی و ایجاد ظرفیت 7500مگاواتی جدید از محل تبدیل واحدهای سیکل ساده به سیکل ترکیبی، احداث 10هزار مگاوات نیروگاه حرارتی از محل سرمایه‌گذاری صنایع و احداث 10هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در 4 سال آینده برنامه‌ریزی شده است؛ همچنین در برنامه داریم که طی چهار سال 10هزار مگاوات صرفه‌جویی در بخش مدیریت مصرف محقق شود،
ازاین‌رو به‌منظور تحقق بخش مهمی از این برنامه، قرار است فردا تفاهم‌نامه احداث 10هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی بین وزرای نیرو و صمت به امضا برسد.

پست های پیشنهاد شده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، گفت: هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است. به گزارش تجارت‌نیوز، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، گفت: باید به منشا فروش این اوراق توجه جدی شود. بخش اعظم فروش اوراق، ناشی از عملیات بازار باز بین بانک مرکزی و بانک‌ها است که ثبت آمار معاملات آن در بازار بدهی رخ می‌دهد و به هیچ عنوان به معنی فروش اوراق توسط دولت نیست. در واقع طی سه هفته اول مهرماه دولت هیچ فروش اوراقی در بازار نداشته است و برای هفته بعد هم برنامه فروش ندارد. دهقان دهنوی تأکید کرد: آن چیزی که تحت فروش اوراق در آمار روزانه منعکس می‌شود ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی است و ارتباطی با فروش اوراق توسط دولت ندارد. ضمن آنکه دولت هم متعهد و ملتزم به حفظ نرخ بهره است و هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: به عنوان عضو در تمام جلسه‌های کمیته بند کاف بودجه و همچنین جلساتی که در قالب کارگروه تامین مالی در داخل وزارت اقتصاد برگزار می شود، حضور مستمر داشته و شاهد هستم دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسات بر لزوم حفظ و کنترل نرخ بهره اوراق تاکید دارند. به گفته دهقان دهنوی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در این جلسه‌ها تاکید دارد که تغییر سر رسیدها، تنها راه حل درست برای ایجاد جذابیت در فروش اوراق است و هیچ نیازی به افزایش نرخ بهره نیست و به صورت اساسی و اصولی با افزایش نرخ بهره مخالف هستند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *