امروز در حالی که هنوز دومین ماه سال به طور کامل سپری نشده و تا زمان آغاز پیک مصرف برق تابستان فاصله داریم، افزایش تعداد قطعی های پراکنده برق، انتقاد مردمی را در پی داشته است.
به نقل از اخبار ویژه، پیش بینی می شود پیک مصرف برق تابستان امسال در روزهای گرم تیرماه و یا مردادماه به ثبت برسد و در حالی که تا آغاز تابستان هنوز بیش از یک ماه فاصله داریم، قطعی های پراکنده برق در نقاط مختلف کشور از جمله استان تهران، انتقاد مردم را در پی داشته است.

تعداد زیادی از شهروندان تهرانی در تماس با خبرگزاری تسنیم از قطعی های پراکنده برق در روزهای اخیر و از جمله امروز گلایه داشته اند و پاسخگو نبودن شماره مرکز فوریت های برق (121) نیز که در بیشتر تماس ها، مردم با بوق اشغال ممتد مواجه می شوند، موجب نارضایتی مشترکان برق شده است.

در سامانه (اپلیکیشن) برق من (برق ایران) نیز که تاکنون بیش از یک میلیون مشترک خانگی آن را نصب کرده و برای اطلاع از قبوض و حتی خاموشی های خود از آن استفاده می کنند، امکان ثبت بروز خاموشی وجود دارد؛ اما در ردیف های علت بروز خاموشی و زمان رفع خاموشی، مشترکان شاهد نمایش هیچ داده ای نیستند.

طبق گزارش های مردمی، در برخی مناطق غرب استان تهران، خاموشی های امروز رکورد عبور از مرز 3 ساعت را به ثبت رسانده و قطع شدن همزمان آب شرب در آپارتمان های چندین طبقه به علت خاموش شدن پمپ ساختمان در نبود برق، مشکلاتی را برای این دسته از شهروندان به وجود آورده است.

اگرچه طبق اظهارات مدیران وزارت نیرو و توانیر، هنوز هیچ گونه نوبت بندی و خاموشی های برنامه ریزی شده در سطح کشور اجرایی نشده است اما خاموشی های مقطعی و پراکنده که افزایش یابد، مردم خاموشی های نوبت بندی شده و با اطلاع قبلی را به شرایط قطعی های غافلگیر کننده برق ترجیح می دهند.

پست های پیشنهاد شده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، گفت: هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است. به گزارش تجارت‌نیوز، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به صورت روزانه حجم فروش اوراق در بازار بدهی قابل توجه است، گفت: باید به منشا فروش این اوراق توجه جدی شود. بخش اعظم فروش اوراق، ناشی از عملیات بازار باز بین بانک مرکزی و بانک‌ها است که ثبت آمار معاملات آن در بازار بدهی رخ می‌دهد و به هیچ عنوان به معنی فروش اوراق توسط دولت نیست. در واقع طی سه هفته اول مهرماه دولت هیچ فروش اوراقی در بازار نداشته است و برای هفته بعد هم برنامه فروش ندارد. دهقان دهنوی تأکید کرد: آن چیزی که تحت فروش اوراق در آمار روزانه منعکس می‌شود ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی است و ارتباطی با فروش اوراق توسط دولت ندارد. ضمن آنکه دولت هم متعهد و ملتزم به حفظ نرخ بهره است و هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد و نگرانی در این زمینه کاملاً بی مورد است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: به عنوان عضو در تمام جلسه‌های کمیته بند کاف بودجه و همچنین جلساتی که در قالب کارگروه تامین مالی در داخل وزارت اقتصاد برگزار می شود، حضور مستمر داشته و شاهد هستم دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسات بر لزوم حفظ و کنترل نرخ بهره اوراق تاکید دارند. به گفته دهقان دهنوی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در این جلسه‌ها تاکید دارد که تغییر سر رسیدها، تنها راه حل درست برای ایجاد جذابیت در فروش اوراق است و هیچ نیازی به افزایش نرخ بهره نیست و به صورت اساسی و اصولی با افزایش نرخ بهره مخالف هستند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *